Proč Slováci nosí bílé obleky a Češi tmavé?

 

 

bílé obleky

Minulý týden v sobotu jsem se zúčastnil naprosto skvělého semináře, který mě zase posunuje mnohem dál, než jsem si myslel. Setkání špiček info-podnikatelů střední Evropy s názvem HVĚZDNÝ BYZNYS. Nemohl jsem si určité poznatky nechat pro sebe. To důležité, co jsem si ze semináře odnesl, to se vám pokusím přiblížit.

Už delší dobu pozoruju pár podnikatelů, kteří se pohybují na internetu, a tak jsou od nich informace celkem dostupné. Jedním z nich je Martin Mažár. Člověk ze Slovenska, který razí systém podnikání NARUBY. A proto právě on byl člověk, který nosí bílé obleky, oproti všem ostatním školitelům, kteří byli převážně z Čech. 🙂

Jeho systém podnikání je mi hodně blízký, protože Martin ukazuje na to, jak se odlišit od těch ostatních.  Tohle je v podnikání hodně důležité. Už pět let podnikám v rámci finančních konzultací. Konkurence je hodně veliká a být lepším znamená se odlišit od ostatních. Dělat určité věci v podnikání jinak. Využít nové, moderní strategie k lepšímu výsledku a k získání více klientů. V tomhle je Martin machr a hltal jsem každou jeho myšlenku a poznatek, protože zkrátka i já dělám věci jinak.

bílé oblekyMartin například poukazuje na to, jak dobře šířit své podnikání díky internetu. Jak propagovat výrobky, služby, jak se dostat do podvědomí lidí, které chceme získat jako své klienty. A to nejenom pro už ostřílené podnikatele, ale právě pro začínající.

Jak to tedy funguje? Velmi jednoduše.

Nejprve si musíme uvědomit, co chceme v životě dělat, co nás baví a jakým směrem se chceme vydat. Pro jakou cílovou skupinu lidí náš směr bude. Pokud budeme dělat něco, co nás moc nebaví, co nám moc nejde, pro co nemáme vášeň, tak ani velká databáze klientů nás nezachrání. Klienti budou odcházet k někomu, u koho se budou cítit lépe, s kým budou více rezonovat.  Prostě to z nás bude cítit, že chceme dělat jenom business. Klienti nebudou v nás vidět experta.

Určitě také bychom měli mít jasno, jestli chceme otročit v systému doby, nebo se postavit na vlastní nohy. Jasně, že máme obavy, ale to je přirozené. Jdeme do nové věci, pro nás neznámé. Není to jednoduché se rozhodnout. A navíc, když nám v mysli naskakují obavy, jestli to vyjde, jestli to zvládneme. Když už víme, co by nás v životě bavilo, nevíme jak začít. Tímto jsem si prošel i já a tak jsem si řekl, že je spousta lidí, kteří jsou na podobném rozcestí jako já. Dal jsem dohromady a na papír 5 jasných a fungujících pravidel, kterýma je třeba se v životě řídit.

Martin dělá prostě jednoduché věci, které fungují. Například využívá facebook jako nástroj k tomu, aby své podnikání, svůj produkt, svoji službu dostal k co nejvíce lidem. K lidem, ke kterým by se v reálném světě nedostal. Navíc cílí na skupinu lidí, která řeší nějaký problém, nebo má nějakou potřebu, na kterou on má řešení. Což je hodně důležité. Nemá smysl nabízet něco lidem, kteří o to nemají zájem.  Je třeba se soustředit na skupinu lidí, která potřebuje váš produkt. Na lidi, kterým můžete vyřešit jejich problém.

Co to znamená v praxi?

Na facebooku si vytvoříme svoji komunitní stránku, díky které budeme komunikovat s lidmi, kteří řeší daný problém, případně potřebují náš produkt. Velmi inteligentní a příjemnou formou vkládáme články, poznatky z našeho podnikání, konkrétní rady a návody apod. Klient, který potřebuje takové informace, se stane fanouškem této stránky, a jemu se tak budou zobrazovat veškeré informace, které na tuto stránku umístíme.

Takto můžeme obsáhnout jednoduše a nenásilnou formou cílovou skupinu lidí, která se časem stane naším klientem. Pro spokojeného klienta není nic jednoduššího, než jeho okolí nasměrovat na naši stránku na facebooku.

Dělejte jednoduché věci, které fungují, každý den. Vytrvejte v tom a úspěch se dostaví.

bílé oblekyTento seminář pořádal Zdeněk Steiner. Podnikatel, který před více jak deseti lety začal obchod s oblečením. Na základě vlastní životní zkušenosti našel způsob, jak klientům dát velmi kvalitní oblečení za pro ně dostupnou cenu. A to je přesně ono. Dělá to, co ho baví, co ho naplňuje a přináší lidem řešení. Dnes je špičkou v prodeji outletového oblečení.

Od něj jsem si vzal jednu důležitou myšlenku – neustále zažívat růst. Zkoušet, objevovat, vzdělávat se, cestovat, zkoumat, překonávat překážky, jít stále dopředu. Jedině tak člověk může dojít k vytouženému cíli. Těch překážek jsem si v životě zažil dost. Spoustu jsem jich musel překonat, abych dneska měl svůj spokojený život. Zásadních 5 kroků, které mě posoufají stále dál a dál. Výš a výš……je strašně příjemné stále růst.

Vzdělávání je hodně důležité. Já ho považuji za to nejdůležitější pro sebe a pro svůj růst. A to nejen profesní, ale i soukromý. Zkrátka životní růst.

Díky tomu můžu potkat lidi, kteří mě inspirují, od kterých můžu čerpat informace a vědomosti z jejich praxe, z jejich života. Najděte si proto takové lidi, kteří jsou úspěšní ve vašem oboru. Pozorujte je, učte se od nich, inspirujte se jejich životem a jejich příběhem.

Vzdělávám se a dostávám dárky.

bílé oblekyJá se učím a inspiruji od lidí, kteří opravdu dělají věci jinak. Snaží se odlišit od ostatních. Už třeba jenom tím, jak dokáží motivovat a obdarovat lidi, kteří se rozhodli ze svého života získat víc než jenom průměr. Pro mě velmi milým překvapením bylo to, když Jirka Mazur mi předal knihu Myšlením k bohatství  od N. Hilla s osobním věnováním od zúčastněných školitelů.

bílé obleky Jirka Mazur je expertem na efektivitu podnikání, jak 20% času věnovat práci a podnikání, a 80% času věnovat svému životu. No, neučte se od něj, že? 🙂  Tu knihu rozdával lidem, jako podporu na jejich cestě v podnikání. Dostáváte taky takové hodnotné dárky od svých šéfů a nadřízených?

Každý takovýto seminář by byl naprosto zbytečný, kdyby informace z něho si člověk napsal, ale pak je někam založil. Je třeba je dát do praxe. Já to mám v podnikání tak, že nikdy nedávám do praxe hned všechno co se dozvím. Ale minimálně jednu věc určitě. Jednu, která u mě navodila úžasný „AHA moment“. Okamžitě jsem dal do praxe poznatky ohledně dalšího systému péče o klienty a rozšiřování jejich databáze. Více pracuji s facebookem, více podávám hodnotné informace svým klientům a změnil jsem systém komunikace s klienty.

Ale o tom až někdy příště….

…pro ty nedočkavé máte vše pohromadě právě ZDE. 🙂

Mějte krásný den.

Jirka

Jiří Král

Mojí vášní jsou životní změny a lidské příběhy. Podnikám, radím, inspiruji, podporuji, motivuji a pomáhám lidem při změnách života. Jednoho dne jsem se rozhodl nepřežívat, nebýt průměrný, ale žít svůj život naplno. Opustil jsem svůj "krysí závod" a díky zásadním změnám jsem dnes skutečným majitelem svého života.

Jsem autorem praktického eBooku Majitelem svého života, jako průvodce na cestě životními změnami. Více o mně se můžete dočíst v mém příběhu.

Spojte se se mnou na facebooku.

Napsat mi můžete na jiri@jiri-zeman.cz
Komentáře