NEBÝT PRŮMĚRNÝ znamená udělat změnu a odlišit se

Dnes jsem se na internetu, přes určitý odkaz, začetl do komentářů uživatelů facebooku jednoho článku. Tento článek byl s nadpisem „Jak holka z ubytovny bez peněz investovala do vlastního bytu a za 3 roky se jí sám splatil“. Poukazoval na řešení problematiky pořízení si vlastního bydlení. Hlavní téma bylo o tom, jak si toto bydlení pořídit, aniž na to máte prostředky. A jak se váš vysněný dům či byt za tři roky zaplatí sám. Byly tam také praktické návody na řešení a postupy, jak s tím vším naložit.

nebýt průměrný

To, jak si pořídit vlastní bydlení, aniž na to máte prostředky, tím vás zatěžovat v tomto článku nechci…….i když je to součástí mého podnikání. Kdyby přeci jenom vás to zajímalo, jak bydlet ve svém, jak si splnit sen o vlastním bydlení, jako se to podařilo mně, napište mi. Rád vám odpovím, poradím, a vysvětlím jak na to.

Zpět ale k článku na FB, který jsem četl. Počet komentářů 45 a pouze jeden pozitivní. Tady jsou některé z těch negativních:

  • Bože, jak může někdo tomuto věřit….
  • Hlavně me baví jak každej zde radi někomu zdarma a děla něco pro druhé ? Fakt dobrý ! Ja za svoje sluzby proste chci peníze.
  • Zase letadlo – s barákama….
  • Jste jak praštěný. Myslíte si že jsou lidi blbci či co?

Ty hodně sprosté publikovat raději nebudu. To by byla ještě horší čeština než tohle.

Jak je možné, že jenom jeden pozitivní, a tolik negativních ohlasů na něco, co může lidem pomoct? Proč ti lidé jsou tak negativní? Má to jeden prostý důvod. Když se nad tím člověk zamyslí, tak je to pochopitelné. Tito lidé patří do toho systémového průměru, který je tu uměle vytvářen médii, jejich okolím, apod. A najednou se tu objeví někdo, kdo chce lidem zdarma ukázat, jak vyřešit jejich problém. Někdo, kdo je jiný, kdo se liší novým podáváním plnohodnotných informací…….a ke všemu za to nic nechce.

Všimněte si toho, že tací lidé se lehce soustřeďují právě v takovýchto situacích. Prostě jenom nadávají na to, co se kolem nich děje. A jsou v tu chvíli velmi silní, protože tvoří skupinu. Když se objeví v komentářích někdo s pozitivním názorem, nikdo se k němu nepřidá, protože:

Chytří lidé neremcají, a jdou do akce!

Proto se neobjevují v takovýchto komentářích, protože se nechtějí s těmi remcajícími lidmi sdružovat. Ti chytří si nechají poslat bližší informace o článku na e-mail, a na základě toho se rozhodnout. Prostě se rozhodnou jinak, než těch 90% lidí, pro které je mnohem pohodlnější jenom o tom mluvit, a nic pro to neudělat. Ti negativní lidé mají obavy z toho, že pokud budou odlišní, a udělají něco jinak, než těch 90% procent, budou jiní, už nebudou v té silné skupině. Ale opak je pravdou.

10% pozitivně smýšlejících lidí má mnohem větší sílu a šanci v životě uspět, než 90% negativně uvažujících lidí zařazených do průměru.

V dnešní době máme jednu velkou výhodu – svobodu rozhodnout se, jaký budeme mít život.
Nebýt průměrný je dneska cool.

Do jaké skupiny lidí chcete patřit?

Já jsem se rozhodl před pár lety nebýt průměrný, že chci mít lepší život než doposud, jako spousta lidí kolem mě. Rozhodl jsem se pro změnu a šel jsem do akce. Jasně, že jsem měl strach a obavy z toho, jestli to vyjde. Naučil jsem se s tím strachem pracovat. O tom, jak se s tím vypořádat, jak vůbec najít ten důvod pro změnu, jak se nenechat ovlivnit obavou a strachem z reakce okolí, jsem se více rozepsal ve svém eBooku.

 „Člověk, i když je individualita, se dostane do stavu, že se snaží dělat to, co po něm chtějí ostatní, a zapomene sám na sebe. To je ta největší chyba, kterou může udělat.“

                                                     Pavel Vosoba, expert a kouč poradců

Každým dnem si uvědomuji jednu obrovskou životní pravdu, že věčný strach nás zanechává v tom kolotoči, ve kterém jsme nyní. Pokud nechci být věčně průměrný, tak potlačím strach, vystoupím aspoň na chvilku z té své pohodlnosti, a udělám pro danou věc něco, co bych nikdy neudělal. A pak se dějí věci, o kterých jsem si myslel, že se mi nikdy stát nemůžou.

Udělejte ve vašem životě změnu, která vám pomůže si splnit vaše sny. Nic se vám stát nemůže, protože pokud se to nepovede, vždy se můžete vrátit do toho průměru, který je všude kolem vás.

PS: ten chlap tady mluví o nějaké změně, o potlačení strachu, o odlišení se od průměrnosti. Tak co se teda stalo? Stalo se to, že pokud bych před pěti lety měl věčně obavu z toho, jestli změna mi přinese kýžené ovoce, tak bych nadále zůstal v neperspektivním zaměstnání s průměrným příjmem. A to kýžené ovoce? Peníze nejsou to nejvíc, co vám změny přinášejí, ale přesto jsem si v lednu 2015 vydělal 60.816,- Kč. Ano, ten kluk, který se bál mluvit a měl strach z lidí. Pomohl jsem lidem vyřešit jejich životní potřeby a toto byla moje odměna. Finanční poradenství není sprosté slovo. Dávám srdce do své práce a jsem rád, že je to cítit. Jsem na to pyšný:-)

Jiří Král

Mojí vášní jsou životní změny a lidské příběhy. Podnikám, radím, inspiruji, podporuji, motivuji a pomáhám lidem při změnách života. Jednoho dne jsem se rozhodl nepřežívat, nebýt průměrný, ale žít svůj život naplno. Opustil jsem svůj "krysí závod" a díky zásadním změnám jsem dnes skutečným majitelem svého života.

Jsem autorem praktického eBooku Majitelem svého života, jako průvodce na cestě životními změnami. Více o mně se můžete dočíst v mém příběhu.

Spojte se se mnou na facebooku.

Napsat mi můžete na jiri@jiri-zeman.cz
Komentáře